دانلود Windows Server 2022 Build 20348.887 – ویندوز سرور ۲۰۲۲

بازدید: 202
دیدگاه: 0
نویسنده: سافت دانلود
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۴۰۱
5 شهریور 1401 در 1:16 ب.ظ

Windows Server 2022

Windows Server 2022

Windows Server 2022 جدیدترین نسل سیستم عامل ویندوز برای سرورها بوده که در شهریور ۱۴۰۰ منتشر و جایگزین Windows Server 2019 و Windows Server 2016 شده است. مشابه با ویندوز سرور ۲۰۱۹، این نسخه از سیستم عامل با Windows 10 هسته مشترکی داشته و برخلاف انتظار، بر پایه Windows 11 طراحی نشده است. این سیستم عامل در کانال LTSC منتشر شده و علاوه بر تغییرات ظاهری اندک، دارای بسیاری از رفع خطاها، ایرادات گزارش شده و همچنین قابلیت‌های جدید خصوصاً در حوزه امنیت می‌باشد. همچنین با عدم استقبال از Windows Server SAC، توسعه آن متوقف و Windows Server Core جایگزین آن شده است؛ در ادامه همراه ما باشید.

 

Windows Server 2022

Windows Server 2022

 

قابلیت‌های کلیدی Windows Server 2022

– ویرایش جدید Azure Edition بهینه شده برای فضای مایکروسافت آژور
– بهبودهای امنیتی مختلف مانند سرور Secured-core
– فعال‌سازی HTTPS و TLS 1.3 به صورت پیش‌فرض
– پشتیبانی از DNS ایمن توسط DNS-over-HTTPS
– رمزنگاری AES-256 و East-West پروتکل SMB
– اتصال به SMB منطبق بر پروتکل جدید QUIC
– فعال بودن Azure Arc به طور پیش‌فرض
– مدیریت خودکار Azure به همراه Hotpatch
– بهبودهای حوزه Platform و کانتینرسازی با Kubernetes
– مجازی‌سازی لانه‌ای یا Nested برای پردازنده‌های AMD
– قرار داشتن مرورگر جدید Microsoft Edge
– سرویس‌های جدید حوزه مهاجرت داده‌ها یا Migration Services
– سرویس‌های Storage Spaces به همراه Storage bus cache برای سرورهای مستقل
نسخه جدید Windows Server 2022 بر پایه Windows Server 2019 بوده و یک به روز رسانی سطح بالا برای این نسخه محسوب می‌شود. در این نسخه توجه ویژه‌ای با قابلیت‌های ابری خصوصاً Azure شده است به طوری که علاوه بر ویرایش‌های Standard و Datacenter شاهد یک ویرایش Azure Edition نیز هستیم که برای این محیط ابری کاملاً بهینه شده است. یکی از قابلیت‌های جدید در این حوزه Azure Arc نام دارد که شما را قادر می‌سازد تا محیط‌های چند ابری را از یک داشبورد مدیریتی واحد کنترل کنید. شما به راحتی می‌توانید سرویس‌های مختلف مایکروسافت آژور نظیر Azure Policy، Azure Defender و Azure Monitor را بر روی سرور خود راه اندازی کنید.
نسخه جدید سیستم عامل ویندوز سرور دارای بهبودهای زیادی در زمینه ساخت و مدیریت سرورهای مجازی Hyper-V نیز می‌باشد که این تغییرات شامل اکشن بار (Action Bar) جدید، مهاجرت به فضای ذخیره‌سازی ابری در لحظه، قانون‌گذاری‌های Affinity و ضد آن، کپی یا Clone سازی ماشین‌ها، تقسیم فشارکاری بر روی سرورهای مختلف و افزایش امنیت در سطح سخت افزار و غیره می‌باشد.
یکی دیگر از ویژگی‌های جدید Windows Server 2022 بهبودهای مختلف در حوزه کانتینرسازی است که در دنیای مدرن به صورت گسترده از آن استفاده می‌شود که باعث کاهش هزینه‌های پیاده‌سازی و تسریع فرایندهای مرتبط با آن می‌شود؛ کاهش وابستگی‌ها بین سیستم میزبان و برنامه‌های داخل کانتینر از مهم‌ترین اهداف این حوزه بوده است. همچنین افزایش سرعت دانلود و کارایی این نرم افزارها از دیگر قابلیت‌های فشرده‌سازی کانتینرها می‌باشد.
پنل مدیریتی Windows Admin Center به طور کامل در این نسخه بازسازی شده است و امکان میزبانی برنامه‌های NET. را بر روی Azure Container Registry و Azure Kubernetes Service فراهم کرده است. مدیران شبکه همچنین می‌توانند توسط gMSA بدون نیاز به اتصال دامنه نرم افزارهای داخل کانتینر را اجرا کنند که این مورد یکی از درخواست‌های پر طرفدار کاربران بوده است. این پنل همچنین دارای به روز رسانی‌های زیادی در قسمت مانیتورینگ بوده و امکان دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات Performance سرور فراهم شده است.
در ویندوز سرور 2022 برای اولین بار تکنولوژی Secured-Core یا «هسته ایمن شده» معرفی شده است که در آن قابلیت‌های چند لایه امنیتی در سطح سیستم عامل و سخت افزار پیاده‌سازی می‌شوند. همه‌ی این قابلیت‌ها توسط TPM 2.0 و System Guard ممکن می‌شوند که در نتیجه آن کمترین ریسک برای تهدیدات در سطح Firmware وجود دارد. افزایش همکاری بین مایکروسافت و شرکت‌های OEM برای تولید نرم افزارهای منطبق بر سخت افزار علاوه بر افزایش سرعت برنامه‌ها، امنیت سطح بالایی را فراهم کرده است.
Windows Server 2022 از مهاجرت NetApp پشتیبانی می‌کند. آرایه‌های NetApp برای ایمن‌سازی و بهینه‌سازی حافظه‌ها در محیط‌های NAS و SAN جهت آنالیز داده‌ها و پشتیبان‌گیری کاربرد دارند. در ویندوز سرور 2022 شما می‌توانید این آرایه‌ها را به Windows Server مهاجرت داده و با Cluster ها یکپارچه کنید. مهاجرت DFSN هم از دیگر امکانات نسخه جدید می‌باشد.
قابلیت‌های جدید SMB نیز بخشی جدایی ناپذیر در هر نسخه از سیستم عامل ویندوز سرور می‌باشند. در ویندوز سرور 2022 پروتکل SMB از رمزنگاری AES-256 پشتیبانی نموده و TLS 1.3 به طور پیش‌فرض در کل سطح سیستم عامل فعال شده است.
یکی از ویژگی‌های بسیار نوین ویندوز سرور 2022 پیاده‌سازی امکانات امنیتی برای استخراج رمز ازرها است. صنعت رمز ارزها با انواع حملات باج افزار یا Ransomware روبرو هستند که مهم‌ترین آن‌ها EternalBlue Exploit نام دارد. در این نسخه از ویندوز با پشتیبانی از امنیت مجازی سازی شده یا VBS و HVCI کاملاً نسبت به این گونه حملات ایمن شده است.
مرورگر مایکروسافت Edge که بر پایه موتور Chromium توسعه داده شده است به طور پیش‌فرض در این سیستم عامل قرار داده شده است که در ویرایش Desktop Experience همراه با ویندوز نصب می‌شود. قرار است تا مایکروسافت در برنامه‌های آتی خود، مرورگر Internet Explorer را به طور کامل بازنشست کند.
گالری تصاویر
سیستم مورد نیاز

Processor:
– 1.4 GHz 64-bit processor
– Compatible with x64 instruction set
– Supports NX and DEP
– Supports CMPXCHG16b, LAHF/SAHF, and PrefetchW
– Supports Second Level Address Translation (EPT or NPT)

Memory:

– 512 MB (2 GB for Server with Desktop Experience installation option)
– ECC (Error Correcting Code) type or similar technology

Disk space:
– 32 GB free space
– Compliant with the PCI Express architecture specification
– Persistent storage devices on servers classified as hard disk drives must not be PATA
– Windows Server 2019 does not allow ATA/PATA/IDE/EIDE for boot, page, or data drives

Network adapter:
– An Ethernet adapter capable of at least gigabit throughput
– Compliant with the PCI Express architecture specification
– Supports Pre-boot Execution Environment (PXE)

Other requirements:
– DVD drive (if you intend to install the operating system from DVD media)
– UEFI 2.3.1c-based system and firmware that supports secure boot
– Trusted Platform Module
– Graphics device and monitor capable of Super VGA (1024 x 768) or higher-resolution
– Keyboard and Microsoft® mouse (or other compatible pointing device)
– Internet access (fees may apply)

راهنمای نصب

ابتدا تمامی فایل‌های قرار داده شده را دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید.
2. با استفاده از نرم افزار ISO Burner فایل Image را بر روی یک DVD خام رایت کنید و یا با برنامه Rufus ویندوز را بر روی یک USB Flash بریزید و سپس ویندوز را نصب کنید.
3. با استفاده از یکی از ابزارهای قرار داده شده ویندوز خود را فعال کنید.

نکات:

– ویندوزهای قرار داده شده دقیقاً برابر نسخه‌های مایکروسافت بوده و فقط ابزار فعال سازی ویندوز درون فایل ISO قرار گرفته است؛ به همین دلیل Hash فایل‌ها متفاوت با مایکروسافت است.

– برای فعال سازی کافی است پس از نصب وارد پوشه Activation شده و فایل KMS_VL_ALL_AIO.cmd را با دسترسی Administrator اجرا کنید و سپس در پنجره باز شده گزینه دوم یعنی Install Activation Auto-Renewal را بزنید.

– ویرایش Datacenter کامل‌ترین ویرایش Windows Server 2022 است.

– تمامی فایل‌ها تا حد ممکن فشرده شده و قابلیت تعمیر توسط نرم افزار WinRAR را دارا می‌باشند.

اطلاعات فایل
  • سال انتشار : 2022
  • ورژن : 20348
  • پسورد: softdl.info
باکس دانلود
پسورد: softdl.info
راهنمای دانلود

برای دانلود، به روی عبارت “دانلود فایل” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.

فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت softdl.info می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. البته فایل های حجیم دارای قابلیت ریکاوری هستند که با استفاده از نرم افزار Winrar وارد منو Tools شوید و گزینه Repair را انتخاب کنید تا مشکل فایل دانلود شده حل شود.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با سایر بازدیدکنندگان این مطلب به اشتراک بگذارید. در ارسال دیدگاه به قوانین زیر توجه کنید.

  • دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید.
  • دیدگاه های فینگلیش تائید نمیشوند.
  • دیدگاه هایی که جنبه تبلیغاتی داشته باشند تائید نخواهند شد.
  • دیدگاه های دارای الفاظ رکیک یا توهین تائید نخواهند شد.